Aktualności

Aktualności

Konferencja naukowo- szkoleniowa "Wybrane zagadnienia z patologii szyjki macicy i niepłodności męskiej" odbyła się w dniach 7 - 9 października 2022 r. w Krośnie. Została zorganizowana dla członków Ogólnopolskiej Sekcji Ginekologiczno-Położniczej Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich i Polskiego Towarzystwa Zdrowia Prokreacyjnego i Leczenia Niepłodności.  Uczestnicy wzięli udział w wykładach i panelach dyskusyjnych.
W Rzymie odbyły się dwa ważne dla środowiska lekarzy katolickich wydarzenia: XI Konferencja MaterCare w dniach 12-14/09.2022 pod hasłem „Matki też są kobietami: priorytety dla zdrowia matek w nowym tysiącleciu” i XXVI Międzynarodowy Kongres Federacji Katolickich Stowarzyszeń Medycznych (FIAMC) w dniach 15- 17.09.2022 pod hasłem "Medicine or transformative? The mission of the christian physician".
W dniach 26-28 maja 2022 w Hotelu „Bryza” w Juracie na Helu odbyła się konferencja „Postępy Endokrynologii i Diabetologii”. Konferencję organizowaną już od dwudziestu dwóch lat przez zespół wykładowców Kliniki Endokrynologii CMKP, Narodową Fundację Endokrynologii im. W. Hartwiga oraz Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego przeprowadzono jako kurs kształcenia podyplomowego lekarzy.